scroll

Kennisbank

Met MOS haalt u de kracht van kennis in huis

Lees hier alle vraagstukken die door ons zijn behandeld

MOS Fiscaal: De fiscus ziet de cryptobelegger!

januari 31, 2025

 

Per 1 januari 2026 worden aanbieders van cryptodiensten in de Europese Unie verplicht om jaarlijks bepaalde gegevens over hun gebruikers te verzamelen, te controleren en te delen met de belastingdienst (deze verplichting is gebaseerd op EU-richtlijn). De gegevens over de crypto’s zullen in de vooringevulde aangifte (“de VIA”) worden opgenomen door de belastingdienst.

In een recente uitspraak heeft de belastingrechter aan een belastingplichtige een dwangsom opgelegd van € 2.500, – per dag met een maximum van € 1 miljoen omdat hij niet alle informatie over zijn crypto‘s aan de belastingdienst heeft verstrekt.

Voor de praktijk

  • Zorg voor printscreens van je cryptobeleggingen zodat de juiste gegevens in je aangifte inkomstenbelasting kunnen worden opgenomen.
  • Denk ook eens na wie er over jouw cryptosaldo kan beschikken als je “uit de running bent” of ingeval van overlijden.

Meer informatie? Advies?
Wil je meer informatie of advies over de crypto‘s heeft neem dan contact met onze belastingadviseurs via fiscaal@mosaccountants.nl of bel 0162 – 422 332.

Met MOS deelt u de kracht van kennis op uw tijdlijn. Verras een collega ondernemer en deel dit behandelde vraagstuk!

LinkedIn

LAATSTE BERICHTEN

LAATSTE BERICHTEN

NIEUWSBRIEF

Blijf op de hoogte en schrijf je in voor onze nieuwsbrief.

* verplicht veld